Studenckie Koło Oceanografii
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum Studenckie Koło Oceanografii Strona Główna
->
Pytania i odpowiedzi
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
NIE
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
Koło oceanografii
----------------
Aktualności
Ciekawostki
Pytania i odpowiedzi
Off topic
Oceanologia
----------------
Biologia morza
Chemia morza
Geologia morza
Fizyka morza
Off topic
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
Robert
Wysłany: Czw 23:45, 25 Lis 2010
Temat postu: Prosze o pomoc
Witam nazywam sie robert obecnie uczęszczam do polskiego gimnazjum w Grecji. Interesuje sie bardzo a nawet kocham biologie i chemie, jak narazie bardzo dobrze mi idzie z tych przedmiotów jednak bardzo sie interesuje morzem jak wiecie Grecja dookoła jest oblana morzem i na wakacjach czesto nurkuje i obserwuje świat przyrody pod wodą i bardzo chciałbym studiować oceanografie w Polsce dllatego że jade do pl do liceum bio- chem gdyż tam są ogromne możliwości a następnie własnie chciałbym wyjechać do gdańska aby studiować oceanografie.Mam takie pytanie jak wyglądają wykładu uczycie sie o rekinach ssakach morskich i innych kręgowcach?Ja w przyszłosci chciałbym pracować za granić nad oceanem badać rekiny które mie bardzo fascynują albo ssaki morskie czy pracoweać w oceanarium nurkować badać rafe koralową tak właśnie wyobrażma sobie mój zawód w przyszłości jednak nie wiem za bardzo jak mam relizować swoje marzenie gdzie sie uczyć co robić?????????Czy warto studiować na tej uczelni czy mógłbym realizować różnego rodzaju badań podowdnych. Z góry dziękuje.
Andza
Wysłany: Nie 15:54, 10 Sty 2010
Temat postu:
Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy na rok 2010/2011 jest uruchamiany zaoczny kierunek oceanografii na UG? I jakie warunki trzeba spełnić, by się dostać na ten kierunek?
Dzięki z góry:*
aśka
Wysłany: Czw 15:49, 01 Maj 2008
Temat postu: cd..
a jakie mniej wiecej trzeba miec wyniki na maturze aby sie dostać ? uu mnie to ciężko z matmą ale może dam rade ehhh.
skryba
Wysłany: Nie 11:32, 30 Wrz 2007
Temat postu:
oceanografia jako kierunek jest tylko na UG
w Szczecinie mają Instytut Nauk o Morzu, kilka przedmiotów z tego co my realizuja, ale niewiele (http://inom.univ.szczecin.pl/)
a oceanotechnika to zupełnie inna sprawa - budowanie statków, co z oceanografią za dużo nie ma wspólnego
Włóczykij
Wysłany: Wto 8:24, 25 Wrz 2007
Temat postu:
Widocznie źle Cię zrozumiałem
Fakt I semestr to katorga dla studentów ale tak jak mówisz (piszesz) im później tym przyjemniej
Laminaria
Wysłany: Wto 1:20, 25 Wrz 2007
Temat postu:
Ja tez spelniam swoje marzenia, ale czy marzeniem kazdego jest zaliczyc jak najwieksza ilosc imprez...?
Mowie tylko o pierwszym semestrze, ktory ma na celu wywalenia jak najwiekszej liczby osob (przynajmniej ja to tak odebralam ???), natomiast pozniej to juz luzy sa. Na trzecim semestrze mialam tylko zajecia w poniedzialki i wtorki a reszte poswiecalam na..."integracje"
Włóczykij
Wysłany: Wto 1:14, 25 Wrz 2007
Temat postu:
Aj !!! Trzeba szaleć na studiach bo dopiero po nich człowiek będzie się musiał zdrowo napocić. Studiowanie to czas, w którym spełniamy nasze marzenia i który powinniśmy wspominać jako najlepszy okres w życiu. Osobiście staram się by być na każdej możliwej imprezie - do tej pory (jestem na 4 roku) niczego nie żałuję
Laminaria
Wysłany: Wto 1:10, 25 Wrz 2007
Temat postu:
Ja nie mowie, ze trzeba odmawiac sobie pivka, ale najlepiej robic to rzucajac jednym okiem na ksiazki, dzieki temu zachowamy zdrowy rozsadek i umiar
Włóczykij
Wysłany: Wto 1:07, 25 Wrz 2007
Temat postu:
Laminaria napisał:
Tak wiec na pierwszy semestr radze zrezygnowac z imprez a z innymi studentami integrowac sie przy ksiazkach
Oj bez przesady z tym brakiem integracji
osobiście uważam, że nic tak nie odpręża, jak dobre spotkanie przy pifku czy porządna impreza, która da nam kopa do nauki !
Laminaria
Wysłany: Pon 11:42, 24 Wrz 2007
Temat postu:
Hmm.. wydaje mi sie,ze jeszcze w Szczecinie jest kierunek- oceanografia, ale nie wiem czy to dokladnie tak brzmi i jest chyba na Polibudzie...
Zaczne od pazdziernika 3 rok i moge powiedziec, ze do tej pory tylko pierwszy semestr zagial wszystkich. Matematyka + chemia, ktore nie sa moze ciezkie, ale trzeba skupic sie na nauce, najlepiej codziennie przegladac wyklady no i byc przygotowanym na cwiczenia. Jezeli bedziesz sumienna, to kola i egzaminy pojda Ci bardzo latwo. Ja tak mialam. Z matmy wprawdzie mialam 3,5, ale z chemi moglam pisac zerowke.
Tak wiec na pierwszy semestr radze zrezygnowac z imprez a z innymi studentami integrowac sie przy ksiazkach
Aby miec cos z tego, ze sie studiuje oceanografie, to tak jak wyzej napisali- trzeba chciec to robic i sie temu poswiecic, bo niestety na studiach juz tak jest, ze nikt Cie za raczke prowadzic nie bedzie i np. wszelkiego rodzaju badania, eksperymenty, rejsy trzeba zalatwiac sobie na wlasna reke. Ja zaczelam juz plywac na trzecim semestrze molestujac profesorow by wpisali mnie na zaloge
Mialam mozliwosc z wyprzedzeniem juz zobaczyc jak sie odbywaja pobory prob i wstepna analiza
Jakie cechy? Zapewne zdolnosc do przystosowania sie do kazdych warunkow. Oceanograf nie powinien miec tipsow i wymyslnej fryzury, bo podczas sztormu na morzu moga mu utrudnic prace
Trzeba byc tez dziarskim, przebojowym, nawet silnym fizycznie
Włóczykij
Wysłany: Nie 22:18, 23 Wrz 2007
Temat postu: Re: Oceanografia
Monika napisał:
Gdzie najlepiej studiować?
Interesują mnie zarówno publiczne jak i prywatne uczelnie.
Jeśli chodzi o studiowanie w Polsce to UG jest jedyną uczelnią, która ma taki kierunek. Po pierwszym roku istnieje możliwość wyjechania i studiowania poza granicami naszego kraju (i wcale nie trzeba być prymusem by udać się na uczelnię np. w Marsylii
) Akademia Morska oferuje lub oferowała oceanotechnikę. Z tego co wiem można nauczyć się tam obsługi np. ROV'a jak i innych urządzeń technicznych.
Monika napisał:
I jakimi cechami czy umiejętnościami powinien odznaczać się dobry oceanograf?
Hmm... trudne pytanie i chyba nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Według mnie pożądane jest lekkie zakręcenie, poczucie humoru, samodzielność, IQ powyżej 20 ;P ale przede wszystkim - pozytywne nastawienie i czysty optymizm!
Reszta tak jak napisał Oskar jest do nauczenia
Oskar
Wysłany: Nie 18:51, 23 Wrz 2007
Temat postu:
Wiesz...wprawdzie dopiero zaczynam swoją przygodę z oceanografią, ale co nieco mogę Ci napisać. Jaka szkoła? Jeżeli o Polskę się rozchodzi to chyba jedynie UG. Jakie wymagania należy spełniać? Myślę, że jeżeli ten kierunek Cię interesuje to warto spróbować mimo wszystko. Wszystkiego nauczysz się na studiach. Nikt od razu nie jest alfą i omegą. Zainteresowanie + trochę determinacji i powinno być spox. Z tego co wiem warto mieć pewną wiedzę matematyczną, bo na I roku podobno najtrudniejsze są: matma, chemia, fiza, fiza morza( a to w dużej mierze liczenie, różne wzory). Od października zaczynam studia, więc z czasem może napisze tutaj coś więcej.
PS: "Jakimi cechami czy umiejętnościami powinien odznaczać się dobry oceanograf?" - chyba przede wszystkim powinien lubić to, co robi.
Monika
Wysłany: Sob 22:38, 22 Wrz 2007
Temat postu: Oceanografia
Witam
Już niebawem skończę liceum. Przede mną wybór kierunku studiów, a więc i zawodu. Chciałabym studiować oceanografię. To moja wielka pasja.Pewnie dlatego znalazłam się na tym forum. W związku z tym mam kilka pytań. Gdzie najlepiej studiować?Interesują mnie zarówno publiczne jak i prywatne uczelnie. I jakimi cechami czy umiejętnościami powinien odznaczać się dobry oceanograf? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin